• Úterý , 19 Březen 2024

Proč na fotografiích z vesmíru nejsou vidět hvězdy?

294

Mnoho lidí se diví, proč na fotografiích pořízených na Mezinárodní vesmírné stanici nebo z raketoplánu nemohou vidět hvězdy. Odpověď je velice jednoduchá. Na Zemi jsme zvyklí pozorovat hvězdy na noční obloze, i když by se mohlo zdát, že ve vesmíru je vždy tma, tak bysme měli vidět hvězdy vždy, ale není tomu úplně tak.

Na zemi máme přes den světlou oblohu, protože se světlo ze Slunce, rozptyluje v atmosféře. Ovšem ve vesmíru nebo Měsíci žádna atmosféra není, a tak je obloha tmavá i přes den. To však neznamená, že tam není totéž „světlo“ jako na Zemi. Při pohledu z okna vesmírné stanice, uvidí astronaut stejné množství slunečního světla, ne-li víc, než uvidíme my z okna svého domu za jasného dne.

3313

Pokud chceme udělat snímek za slunečného dne, obvykle vybereme funkci rychlé expozice a clony na našem fotoaparátu.

To znamená, že astronaut nebo satelit by měl dělat totéž, aby dokázal vyfotit jasné objekty ve vesmíru. Díky tomu mohou astronauti pořizovat dobré snímky povrchu Země nebo Měsíce, ale hvězdy nejsou vidět. Hvězdy totiž ve srovnání se Zemí nebo Měsícem, nevyzařují tolik světla na to, aby je dokázal zachytit fotoaparát.

Related Posts

6 Komentářů

  1. Čuňárek
    10.11.2022 at 23:18 Odpovědět

    Já myslel, že se dočkám odpovědi proč vidíme nebo nelzou vidět hvězdy ve vesmíru( doufám že jsem neudělal nějakou gramatickou chybu )

  2. bílé umyvadlo
    12.3.2021 at 8:10 Odpovědět

    Miluji tvůj styl psaní. Dobrá práce!

  3. cerny
    3.4.2018 at 14:08 Odpovědět

    nejsmutnější je, že komentujete gramatiku
    to je síla a velká

  4. Gechitka
    12.9.2017 at 13:11 Odpovědět

    Zrovna nějaké bysme mi vůbec nevadí, je to rozhodně logičtější časování než celé zastaralé a knižní „bychom“. Když je i „byste“, tak proč by nemohlo být „bysme“? Kdybyste radši řešil(a) podstatné věci, než takové kraviny. Doba jde dál, tak by měla jít dál i gramatika. Jen se podívejte, jaký rozdíl v češtině nastal např. na přelomu 18. a 19. stol. Teď máme 21. stol. a oproti 20. stol. žádný markantní rozdíl.

  5. M.
    18.3.2017 at 23:28 Odpovědět

    Opravdu už je velmi smutné, jak se všude objevuje BYSME. Opravdu to je úpadek …

    • Zajímavý svět
      16.5.2017 at 19:59 Odpovědět

      Děkujeme za opravu, pomáhá nám to vylepšit naše články. Momentálně hledáme člověka co by nám psal články a vypomáhal na socialních sítích. Neměl/a byste zájem? 🙂

Leave A Comment