• Sobota , 20 Duben 2024

15 hádanek s chytákem

riddle

Hádanky nebyly stvořeny jenom pro děti, aby jím rozvíjely jejích myšlení. Pomocí hádanek taky můžete otestovat i svoje vlastní logické myšlení. V tomto článku jsem si pro Vás vybral 15 nejzajímavějších hádanek s chytáčkem. Dokážete je vyluštit nebo přeci jen Vás hádanky zlomí?

1. U řeky stojí 2 muži. Na břehu je zakotvena loď, která ovšem dokáže přenést pouze jednoho muže. Avšak oba muži se přepravili na protější břeh. Jak to dokázali?

2. Kde se stáva to, že kůň přeskočí koně ?

3. Sherlock Holmes šel po ulici. Najednou uviděl mrtvou ženu ležící na zemi. Přišel, otevřel její kabelku a vytáhl telefon. V kontaktech našel číslo na manžela. Zavolal a říká:
– Naléhavě přijeďte sem. Vaše žena zemřela. A po chvíli manžel přijel. Podívá se na svou ženu a ptá se:
– Ach drahá, co se to stalo ???
Následně dorazí policie. Sherlock ukázuje na manžela a říká:
– Zatkněte tohoto muže. Byl to on, kdo ji zabil.
Otázka: Proč si to Sherlock myslel?

4. Sklenice stojí na stole. Stojí tak, že přesně polovina sklenice je ve vzduchu a přsně polovina na stole. Co leži ve sklenici, když za půl hodiny spadne? A proč?

5. Muž se vydal na moře a chytila ho bouře, která ho odnesla na ostrov, kde žijí samé ženy. Když se probudil, byl přivázán a uprostřed nějakého rituálu, kde zjistil že jo chtějí zabít. Muž neváhal a řekl, že chce mít poslední přání. Po tom, co ho vyslovil, dostal od žen loď, vodu a pustily ho domů. Co jim řekl?

6. Tuto hádanku vyřeší žák prvního stupně za 5 minut, žák druhého stupně za 15 minut student za hodinu a profesor jí nevyřeší nikdy. Hádanka: Co znamená jdtčpšsodd?

7. Jeden vlak jede z Prahy do Brna se zpožděním 10 minut a druhý z Brna do Prahy se zpožděním 20 minut. Který z těchto vlaků bude blíž k Praze, když se oba vlaky setkají?

8. Je známo, že mezi 9 mincemi je jedna falešna a její hmotnost je menší než ostatních. Jak pomocí rovnoramenných váh zjistit, která mince je falešna? Vážit můžete pouze 2 krát.

9. K dispozici máte 2 provazy. Každý z nich hoří hodinu, ale nehoří rovnoměrně. Jak pomocí těchto 2 provazu a sirek/zapalovače odměřit přesně 45 minut?

10. Na hladkou desku položíme 2 cihly – jednu širokou stranou a druhou úzkou stranou. Obě cihly váží stejně. Která z cihel spadne dřív pokud začnem naklánět desku?

11. Kočka – 4 Kůň – 5 Kohout – 8 Oslík – 2 Kukačka – 4 Žába – 4 Pes – ?

12.  Setkají se tři zločinci. Bankovní lupič Bělohlav, domovní zloděj Černovlas a kapsář Zrzoun. „Úžasná věc je, že jeden z nás má černou barvu vlasů, druhý bílou a třetí zrzavou, ale žádné přijmení nesouhlasí s barvou vlasů.“ řekl černovlasý zločinec. „To je pravda…“ řekl bankovní lupič Bělohlav. Jakou barvu vlasů má kapsář?

13. Stojíte před 3 vypínači. Za neprůhlednou zdí jsou 3 žárovky ve vypnutém stavu. Musíte provést manipulaci s vypínači, vejít do místnosti a zjistit k jakému vypinači se vztahuje konkrétní žárovka.

14. Stojí betonova stěna vysoká 3 metry, dlouha 20 metrů a hmotnosti 3 tuny. Jak jí lze shodit bez žádných pomůcek a nářadí?

15. Otec se dal na pochod se dvěma syny. Cestu jim zkřížila řeka, která měla u břehu raft. Ten vydrží buď 2 syny nebo jenom otce. Jak se všichni dostanou na druhou stranu řeky?

 

Kolik hádanek jste dokazali vyluštit, a které pro vás byly trvdým oříškem? Správné odpovědí naleznete na další straně.

Stránky: 1 2

Related Posts

4 Komentářů

 1. Nikola
  6.9.2019 at 1:28 Odpovědět

  Pěkné hádanky. To se povedlo. Víc takových článků.

 2. Makwa
  2.9.2018 at 18:48 Odpovědět

  Druhý provaz taky hoří nerovnoměrně, takže nemusí hořet nutne 15 minut z jednoho konce. A hádanka s betonovou zdí asi potřebuje více než logiku, pokud nejste odborníci na fyziku

 3. Sprite
  30.1.2016 at 10:28 Odpovědět

  12. – v otázce je: „…řekl černovlasý lupič.“ A lupič je zde pouze jeden – Bělohlav. Takže buď je otázka špatně položená nebo jsou dvě možné odpovědi…

  • Zajímavý svět
   2.2.2016 at 8:08 Odpovědět

   Toto je už takové slovíčkaření, protože ve výsledku jsou všichni tří lupiči a kdybych napsal kdo byl černovlas, hádanka by pak nedávala smysl. Ovšem opravil jsem to slovo na zločinec tak snad je to už v pořádku.

Leave A Comment