• Pondělí , 22 Červenec 2024

10 důvodu, proč rozhodně umět anglicky

10 důvodu proč umět anglicky

Jak jste si mohli všimnout, mezi cizími jazyky je angličtina jednoznačně a již velice dlouhou dobu na prvním místě a už dávno dosáhla globální úrovně. V současnosti se angličtina používá všude – obchod, cestování, vědy, školství, internet, filmy, hudba atd. Angličtina spojuje lidi a pomáhá získat znalosti z mnoha velkých zdrojů informací.

Pokud jste stále na vážkách, jestli se máte nebo nemáte učit anglický jazyk, tak níže jsme pro vás sepsali 10 důvodu, proč byste rozhodně měli umět anglicky. Všechny tyto důvody vám pomůžou se konečně rozhodnout, zda potřebujete angličtinu nebo ne.

  1. Zvýšení „hodnoty“ na trhu práce. Skoro na všechny pracovní pozice, na které se dnes lidé hlásí, nejspíše mají kolonku cizí jazyky. V dnešní konkurenci na pracovním trhu, fakt že umíte cizí jazyk, může hrát ve váš prospěch. Nyní v době globalizace existuje spoustu mezinárodních společností, stejně tak jako i místní firmy obchodující s jinými státy.
  2. Cvičení paměti. Čím více pracujete s pamětí, tím lépe funguje. Ve dnešním věku informací se vám dobrá paměť bude velice hodit. Tu si můžete vytrénovat pomocí cizího jazyku.
  3. Sledování filmů bez překladu. S internetovou a satelitní televizí, můžete sledovat filmy a programy mnoha zemí. Na to ovšem musíte umět anglicky, protože většina filmů je v angličtině. Také je mnohem zajímavější sledovat filmy bez překladu, protože slyšíte hlas a intonaci herců.
  4. Poslech hudby. Koneckonců je příjemné vědět, o čem zpívá váš oblíbený zahraniční umělec! A i písničky jsou mnohem zajímavější, když je posloucháte a rozumíte, o čem se zpívá.
  5. Komunikovat na dovolené. Při dovolené v zahraničí, může být znalost angličtiny velice užitečná. Snadno najdete společnou řeč s cizinci a zjistíte spoustu zajímavostí o jejich zemi a o nich samotných. Na exkurzi budete vědět, co říká průvodce a také se neztratíte v cizím městě, protože znáte cizí jazyk.
  6. Četba odborné literatury. Pouze velice malá část literatury je přeložena do češtiny, což vám zabraňuje poznávání cenných informací. A i když je odborná literatura, kterou potřebujete k práci nebo učení, přeložená do češtiny, překlad může být zpožděný až o rok nebo v některých případech i dva, a informace může být již zastaralá. Specializované weby jsou také většinou psané v anglickém jazyce. Znalost jazyka (i částečná) výrazně zvyšuje šanci na získání správných informací.
  7. Rozšíření kruhu kontaktu. Internet jako nikdy předtím rozšířil komunikační schopnosti a nyní můžete snadno komunikovat s osobou z jakékoliv země. Angličtina pomáhá najít zajímavé přátele a rozšířit okruh známých, takže život je stává nasycenější a zajímavější.
  8. Různorodost života. Každý člověk má nějaké koníčky, které přinášejí do jeho života zajímavé a vzrušující momenty. Dobrý koníček je také učení se cizích jazyků. Zejména když se cizí jazyk stává srozumitelnější, můžete pochopit jinou osobu a také vyjádřit svoje vlastní pocity, názory a myšlenky, když se naskytne taková příležitost.
  9. Dobrá příležitost vydělat peníze. Pokud umíte anglicky, můžete pomoci lidem, kteří potřebují nějaký překlad (ať už se jedná o odbornou literaturu, přednášku, psaní eseje, dopisu nebo jednoduché vyplnění dokumentů), a tím samým vydělávat peníze.
  10. Další možnosti. Znalost cizího jazyku nikdy neuškodí. Rozšíří to vaše možnosti v životě. Nikdo z nás totiž neví, co tato znalost může přinést v budoucnu.

Pokud vás některý z výše zmíněných důvodu přesvědčil naučit se anglicky, pak bychom vás rádi pozvali na fascinující cestu do světa anglického jazyka a přesvědčili vás o jeho použitelnosti. Existuje mnoho způsobů, knih a kurzů, jak se naučit anglický jazyk, které vám pomohou v učení se.

My bychom vám ovšem chtěli představit online vzdělávací program EspressoEnglish. Program používá moderní metody a je sestaven tak, aby vás zezačátku naučil ty nejdůležitější základy tak, abyste se, jíž v dohledné době dokázali domluvit například na dovolené. Věděli jste například, že pouhých 1000 nejpoužívanějších slov dokáže pokrýt skoro 90% konverzací v angličtině? Program je také vhodný pro všechny úrovně znalostí a ke kurzu také dostanete 2 bonusy. První bonus je infografický soubor, který se jmenuje Dialogy pro přežití a druhý bonus je ebook s přehledem všech anglických slovních obratů a dialogů z kurzu včetně překladu.

Původní cena programu je 725 Kč, ovšem pro čtenáře webu zajimavysvet.cz je cena stanovena na 398Kč vč. DPH, tzn. sleva 45%.
Tak neváhejte a přihlaste se do kurzu již nyní, registraci provedete přes odkaz níže.

Chci umět anglicky

Related Posts

Leave A Comment