• Neděle , 26 Květen 2024

10 šílených výcviků, které se prováději v různých armádách světa

51553-620x405

Morálka, obrana a bojeschopnost armády – to jsou hlavní kritéria pro bezpečnost kterékoli země. Pro dosažení těchto cílů v různých armádách používají různé, někdy i neuvěřitelné a šokující metody výcviku vojáků. V našem přehledu se podíváme na 10 tradičních armádních výcviků, pro různé státy.

1. Hra „horká brambora“ s opravdovým granátem (Čína)

01346-620x435

Východ, jak je známo, je velice delikátní záležitost. I v případě, kdy se jedná o vojenský výcvik, zaměřený na rozvoj přesnosti prováděných příkazů a odvahy. Tyto vlastnosti se budou hodit v případě bitvy. Vojáci lidové osvobozenecké armády během cvičení musí zvládnout smrtící variantu hry „horká brambora“ – házejí si navzájem skutečný bojový granát.

2. Výstřely do hrudi (Ruské bezpečnostní služby)

14788-620x415

Podobné cvičení (střelba do hrudi, samozřejmě s neprůstřelnou vestou) je součástí speciálního výcvikového kurzu v ruských zvláštních službách. Tohle cvičení se provádí za účelem odstranění panického strachu vojáků z postřelení. I přes přítomnost neprůstřelné vesty, dochází občas ke zranění. Nehledě na to zda byl voják zraněn nebo ne, tak musí po zásahu zachovat klid a adekvátně reagovat na nepřátelskou palbu.

3. Skákání do hořícího kruhu (lidová osvobozenecká armáda – Čína)

22779-620x414

Na snímku je zachycen voják, jak skáče přes hořící kruh. Je oblečen do obyčejné uniformy a vyzbrojen útočnou puškou během této těžké zkoušky. Cíl této zkoušky je ten, že voják musí pocítit stejné emoce a adrenalin jako ve skutečném boji.

4. Potápěcí trénink (divize „Navy SEALs“ USA)32222-620x465

Během výcviku taktických jednotek SEAL Navy se vojáci učí nebát se vody v každé situaci. Svazují jim ruce a nohy a nutí je se potopit na dno bazénu a zase vyplavat na hladinu, plavat podél bazénu, aniž by se dotkli dna, udělat kotrmelec pod vodou a jiné šílené věci. Cvičení se komplikuje tím, že instruktoři čas od času „útočí“ na vojáky a snaží se je utopit a tím simulují skutečný boj.

Jake další šílené praktiky mají  jednotky námořní pěchoty USA, Číny a jiných stran se dozvíte na další stránce.

Stránky: 1 2

Related Posts

Leave A Comment