• Pátek , 28 Únor 2020

10 šílených výcviků, které se prováději v různých armádách světa

5. Prolomení cihel hlavou (jihokorejské a čínské jednotky)

41864-620x381

Na to, aby se stmelili vojska, se často používají orchestry, pochody atd. Ale čínská armáda se liší i v tomto případě. Jejích vojáci se proslavili tím, že o jejích záda se lámou bambusové větve a o jejích hlavy se rozbíjejí cihly. Pokud byste srovnávali armády podle efektnosti, tak ta čínská by byla jistě nepřemožitelná.

6. Pití kobří krve (namořní pěchota USA)51553-620x405

Jsou pryč dny, kdy vojáci udělali jen pár kliku na rozehřátí a šli do boje. Námořní pěchota USA dnes pije kobří krev a trhají slepicím hlavy vlastními zuby. To je součást jejích přípravy. Tohle všechno byste mohli vidět v průběhu 11 denního cvičení Cobra Gold, které se koná každý rok. Například v roce 2014 se tohoto výcviků zúčastnilo okolo 13 000 vojáků z Thajska, USA, Singapuru, Indonésie, Japonska, Jiní Koreje a Malajsie. Cvičení se konalo v thajské provincii Chonburi.

7. Balancování nad ohněm (Bělorusko)

61325-620x461

Vojáci bezpečnostních složek Běloruska jsou bezpochyby ostří hoši. Jednotlivci, kteří se chtějí dostat do elitních jednotek, ovšem musí projít řadou složitých zkoušek. Zkoušky zahrnují 10 kilometrový pochod, následuje útok na opevněnou oblast, boj z blízka, útok na výškovou budovu a zkouška akrobatických dovednosti. Nestačí pouze projít po břevnu, pod kterým hoří oheň, ale po nich také házejí různé předměty, kterým se musí vyhnout, aby nespadli. Pod břevno ještě ke všemu střílí velitel.

8. Skákání z mrakodrapů a horolezectví (Izrael)

71110-620x367

Pokud se teroristi někdy pokusí vzít rukojmí v mrakodrapu v Tel Avivu, nebudou zřejmě očekávat útok komanda, které vtrhne dovnitř oknem. Takové školení se koná v antitetoristické jednotce pro obranu Izraele. Vojáci seskají z vrcholu nejvyšší budovy v Tel Avivu nebo sestupují po stěne.

9. Plazení po korálech a kamenech (námořní pěchota, Thajsko)

8958-620x376

„Cesta do ráje“ – tak se jmenuje závěrečná etapa 9 týdenního intenzivního výcviku pro thajskou námořní pěchotu. Vojáci musí pouze pomocí trupu, bez použití končetin, prolézt 50 metrů dlouhou trasu, která je složená z kamenů a korálů.

10. Jízda na koni skrz kouř (holandská královská garda)

9836-620x393

Vojáci často chtějí, aby je trénovali se zvířaty. Fotografie ukazuje, jak holandské jednotky skáčou na koních přes kouřovou clonu.

Stránky: 1 2

Related Posts

Leave A Comment